İstanbul'un Travesti Seks İşçileri

İstanbul’un Travesti Seks İşçileri

İstanbul’un Travesti Seks İşçileri ve ‘Kolombiya Latin Trans Topluluğu’.

İstanbul’un Travesti Seks İşçileri, çoğu uygun işlere erişemedikleri için fuhuşa zorlanan, aynı zamanda travesti kadın olan İstanbul’un en savunmasız seks işçilerinin hayatlarını takip ediyor.

Film, oyuncu olmayı hayal ederken geçimini sağlamak için vücudunu satan Ceylan’a odaklanıyor. Annesi hapiste olan Ceylan, kendisinin ve küçük oğlunun geçimini sağlamak için mücadele eder.

Film ilerledikçe toplum tarafından kabul görme ve mutluluğu kendi içinde bulmaya çalışan Ceylan’ın hayatta kalma mücadelesine tanık oluyoruz.

İstanbul’un Travesti Seks, toplumdaki en savunmasız ve marjinalleştirilmiş gruplardan biridir, ancak ana akım medya tarafından genellikle göz ardı edilmektedir.

Frontline Club gururla sunar LGBT Onur Ayını kutlamak için Frontline Club, Türk ve Latin trans toplulukları hakkında iki mini belgesel izliyor.

Filmler, Andy Hayward ve Olivia Crellin tarafından 18 aylık bir süre boyunca üretildi. Sırasıyla İstanbul ve Mexico City’de travesti seks işçisi olarak hayatlarını sürdüren iki genç kadını takip ediyorlar.

Yapımcılar, İngiltere’nin ilk transseksüel haber okuyucusu India Willoughby’nin başkanlığında mini belgeselleri hakkında bir soru vecevap tartışması için hazır bulunacaklar.

İstanbul’un Travesti Seks İşçileri, İstanbul’daki travesti seks işçilerinin hayatlarını konu alan bir belgesel.

Film, şehrin kırmızı ışık bölgesinde fahişe olarak çalışan bir grup travesti kadının farklı deneyimlerine ve günlük yaşamlarına bir bakış açısı getiriyor.

Yönetmen Andy Hayward şunları söyledi: “Travesti olmanın sadece seks işçiliği ve ameliyattan daha fazlası olduğunu göstermek istedim.

Bu, kimliğinizi bulmak, eğlenmek ve hayatınızı yaşamakla ilgili. Umarım bu film, insanların transseksüel olmanın birçok farklı yolu olduğunu anlamalarına yardımcı olur.”

Olivia Crellin, Kolombiya Bogota’da yaşayan Latin Amerikalı travesti topluluğu hakkında kısa bir film olan ‘Kolombiya’nın Latin Trans Topluluğu’nu yönetti.

Dedi ki: “Ailelerimizden, toplumumuzdan ve hatta kendimizden gelen muazzam baskı altında yaşamaya zorlandığımızda insanlar olarak bizim için ne anlama geldiğini keşfetmek istedim ama sonra kendimizde ve topluluğumuzda güç buluyoruz. Bunun gerçekten kim olduğumuzu anlayabilmeleri için etrafımızdaki herkesle yapılması gereken önemli bir konuşma olduğuna inanıyorum.

İki film, Türkiye’de yaşayan LGBT bireylerin hayatlarını araştıran, trans odaklı Queer Turks dizisinin bir parçası.

İlk film olan ‘İstanbul’un Travesti Seks İşçileri’, Türkiye’nin en büyük kentindeki seks işçilerinin hayatlarını konu alıyor. Türk hükümetinin bu fahişelere nasıl davrandığını ve toplum tarafından onlara nasıl davranıldığını araştırıyor.

İkinci belgesel ‘Latin Amerika’da Gayler ve Lezbiyenler’ olarak adlandırılıyor ve Meksika, Guatemala ve Brezilya’daki transların hikayesini anlatıyor.

Her iki film de 13 Temmuz 2019 saat 18:00’de Frontline Club’da gösterilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir